Caritas pradeda akciją „Gerumas mus vienija“

Prasideda „Gerumas mus vienija“ akcija, kurią Lietuvos Caritas rengia jau 25 metus iš eilės. Aukoti vargstantiems ir už tai dovanų gauti rūpesčio vieni kitais simbolį „Gerumas mus vienija“ žvakelę iki Kalėdų bus galima bažnyčiose, parapijose, Caritas centruose.

Akcijos metu surinktos lėšos pasitarnauja sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vienišiems seneliams, nelaimių ištiktiems žmonėms, ligoniams. Be to  kiekviena Caritas žvakelė gyvenimo išbandymus patiriančių rankų paliesta. Vilniaus arkivyskupijos Caritas Žvakių dirbtuvėse jas liejantys žmonės stiprina bendravimo komandoje, laiko, darbų planavimo bei socialinius įgūdžius, kad galėtų lengviau intgruotis į darbo rinką.

Kaip sakė Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, kiekviena žvakelė gaminama su didele atsakomybe, kruopštumu ir meile. Šiemet net 75 tūks. Caritas žvakelių padėkų už gerumą džiaugsmingai išlydima į kelionę po visą Lietuvą ir pasklis po namus.

„Gerumas mus vienija“ akcija tradiciškai pradėta Vargstančiųjų dieną, kuri šiemet minėta lapkričio 13-ąją. Caritas žvakelės šventinamos katedrose ir bažnyčiose.

Caritas – pasaulinė katalikiška organizacija, teikianti įvairią humanitarinę pagalbą jos reikalingiems žmonėms. Caritas Lietuvoje yra sukūręs vaikų dienos centrų ir pagalbos šeimai tinklą, atsiliepia į sergančių, vienišų, vyresnio amžiaus žmonių poreikius, stokojančius aprūpina maistu, drabužiais ir kitais daiktais, įgyvendina programas patiriantiems benamystę, smurtą, priklausomybes, o migrantams, pabėgėliams, nuteistiesiems, darbo neturintiems asmenims padeda integruotis į visuomenę.

Caritas Lietuvoje jungia 270 darbuotojų  ir apie 3900 savanorių. Vien per praėjusius metus organizacijos pagalbos sulaukė apie 40 tūkst. žmonių.