„Betanijos“ lankytojams šventinius pietus ruošė geriausi Vilniaus viešbučių restoranai

Septynių didžiausių sostinėje veikiančių tarptautinių viešbučių restoranai gruodžio 18 d. maistą ruošė ne tik savo svečiams, bet ir Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ socialinės pagalbos ir integracijos centro „Betanija“ lankytojams. Jau ketvirtus metus iš eilės viešbučiai dovanojo Kalėdinę šventę nepasiturintiems vilniečiams.

„Mūsų žmonės būna labai laimingi, sulaukę tiek dėmesio. Dauguma jų yra vieniši, stokojantys ne tik materialinių, apčiuopiamų dalykų, bet ir tarpusavio bendravimo, palaikymo, pripažinimo. Manau, šie pietūs, kiti panašūs solidarumo gestai padeda įveikti atstumą – „atskirties mūrą“, skiriantį „nepatrauklius“ visuomenės narius nuo „patrauklios“ daugumos. Džiugina, kad tokios iniciatyvos imasi verslo sektorius, skatindamas kitų visuomenės grupių socialinę atsakomybę“, – sakė Miroslavas Seniutis, socialinės pagalbos centro „Betanija“ vadovas, šiuos pietus apibūdindamas kaip susitikimą.

Susitikimą tų, kurie egzistencijos paribiuose, ir tų, kurie turi, kuo dalintis.

„Žmonėms, kurie lankosi „Betanijoje“, už sotumo jausmą svarbiau, kad kažkam kitam tu esi žmogus, dėl kurio verta ateiti, nuo kurio akys nenusukamos, į kurį pažvelgiama atviru žvilgsniu. Labai vertiname, kad viešbučių darbuotojai patys ateina į „Betaniją“, patys gamina ir patarnauja čia besilankantiems žmonėms. Jie neša susitikimo žinią“, – kalbėjo M. Seniutis.

Pasiruošimas jai prasideda jau prieš kelias savaites: restoranų šefai aptaria, kas gamins kokius patiekalus ir pan. Ir taip jau ketvirtus metus viešbučių darbuotojai: virėjai, patarnaujantis personalas, administracijos atstovai – susiburia „Betanijos“ virtuvėje, gamina maistą ir pateikia jį lankytojams.

Šiemet prie kalėdinio pietų stalo susėdo apie 250 žmonių, kurių laukė ne tik šventiniai patiekalai, bet ir koncertas.

Akcijoje jau ne pirmą kartą dalyvauja viešbučiai „Radisson Blu Royal Astorija“, „Radisson Blu Hotel Lietuva“, „Comfort Hotel LT Rock’n’Roll Vilnius“, „Novotel Vilnius Centre“, „Holiday Inn Vilnius“, „Kempinski Hotel Cathedral Square“, šiemet prie jos prisijungė ir neseniai duris atvėręs „Courtyard Vilnius City Center“.