Artėjantį sekmadienį švenčiama Gyvybės diena

„Esame gavę gyvybės dovaną, kad taptume labiau žmoniški – ne tik tada, kai tai atrodo lengva, paprasta ir nieko nekainuoja, bet ir tada, kai sunku, kai tai pareikalauja pastangų. Ypač tada“, – taip pasitinkant Gyvybės dieną sako Lietuvos vyskupų konferencijos Šeimos reikalų tarybos pirmininkas vyskupas Arūnas Poniškaitis.

Balandžio 26-ąją, Gyvybės dieną, vyskupas kviečia prisiminti, dėl ko yra prasminga gyventi: „Teprisipildo širdis dėkingumo ir vilties. Pradėkime kiekvienas nuo savęs, tačiau nepasilikime ties savimi. Atraskime tuos, kuriuos mylime ir kurie mus myli. Ir teatgyja mumyse gyvybės alsavimas, kurį įkvepia Dievas.“ Visą vyskupo laišką šiai dienai skaitykite čia.

Lietuvos šeimos centras Gyvybės dienai kasmet pasirenka vis kitą temą. Šiųmetinės tema „Bendrystė – gyvybės šaltinis“.

Pasak Lietuvos šeimos centro vadovės Vijoletos Vitkauskienės, nors esame atskirti vieni nuo kitų fiziškai, kiek meilės plūsta skambučiais ir socialiniais tinklais! Kiek neramių, ilgesingų, jaukių, palaikančių pokalbių paskutinį mėnesį vyko!

„Tie pokalbiai ir yra meilė, maitinanti gyvenimą. Kaip žmonės greitai atrado, kuo kiekvienas gali prisidėti krizės akivaizdoje: kas picomis, kas stabdydamas darbą, kas kurdamas brėžinius apsaugoms, kas savanoriaudamas, o kas dainuodamas. Ir visų taip reikia – visų iki vieno: ir valytojų, ir naujausių technologijų specialistų! Ačiū kiekvienam! Dar norisi paraginti visus –  kiekvieną dieną, kad ir kokia ji būtų, – pasidžiaukime savimi ir artimaisiais, padrąsinkime vieni kitus, paprašykime pagalbos ir padėkime patys. Galiausiai, malda Dievui sustatys viską į savas vietas, nuims nereikalingas naštas nuo mūsų pečių“, – sakė V. Vitkauskienė.

Lietuvos šeimos centras pakvietė žmones išreikšti padėką visiems, prisidedantiems prie gyvybės išsaugojimo šiuo nelengvu metu, ypač dirbantiems priešakinėse gretose kovoje už gyvybę.

Sekmadienį švenčiant Gyvybės dieną tikintieji jungsis į bendrą maldą už viso pasaulio žmones, kurie rūpinasi ligoniais, kad Dievo paguoda ir meilė sustiprintų medicinos darbuotojus, kovojančius dėl kiekvienos gyvybės, melsis už besilaukiančias mamas, šeimas, vienišus, senus ir sunkiai sergančius žmones, kad Dievo gydantis prisilietimas suteiktų jiems vilties.

Gyvybės diena Lietuvoje švenčiama nuo 1998 metų paskutinį balandžio mėnesio sekmadienį. Šventę 1991 metais inicijavo Kardinolų konsistorija, ją visame pasaulyje išpopuliarino šventasis popiežius Jonas Paulius II.

Lietuvos šeimos centro informacija