Arkivyskupas G. Grušas: branginkime ir saugokime vieni kitus

Velykų laukimo laiką šiemet išgyvename ir nuolat sekdami žinias apie plintantį koronavirusą. Šiandien į tikinčiuosius ir visus Lietuvos žmones kreipėsi arkivyskupas Gintaras Grušas, ragindamas branginti ir saugoti vieniems kitus bei išlikti vieningiems ir susitelkusiems.

Arkivyskupo vaizdo žinia LRT eteryje

Mielieji,

gyvename nerimo laiką. Kad neprarastumėm perspektyvos, kviečiu prisiminti ankstesnius iššūkius mūsų tautai, kuriuos dabar minime kasmet, – Kovo 11-ąją ir Sausio 13-ąją. Prisimename kaip ypatingo artumo, solidarumo ir tikėjimo metą.

Buvo ir dar gali būti sunkių ir skaudžių momentų ir įvykių. Jei neprarasime vienybės ir ramybės, laikui praėjus pamatysime, kad tai buvo ypatingas malonės metas.

Kartu, kaip piligrimai einame šio gyvenimo keliu. Branginkime vieni kitus, ypač tuos artimiausius žmones, kurie yra šalia. 

Padėkime vieni kitiems, saugokime vieni kitus. Išnaudokime progą sustiprinti šeimos ryšius.

Kelionė bus lengvesnė, jei joje vieni kitus palaikysime, išliksime vieningi ir susitelkę. Visa įveikus – tai galiausiai atneš mums džiaugsmą.

Likime bendrystėje vieni su kitais ir su Dievu.

Melskime už tuos, kurie yra paveikti šio viruso ir už tuos, kurie darbuojasi, kad sumažintų pandemijos pasekmes Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Prisidėkime kiekvienas sekdami nurodymus, likime namuose.

Dievas telaimina ir tegloboja mus visus!

 

Arkivyskupas Gintaras Grušas
Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas