Aplankykite „Carito“ prakartėlę „Buvau kalinys – atėjote pas mane“

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ antrus metus tęsia prakartėlės misiją – tai bandymas įsivaizduoti Dievo Sūnaus gimimą šių dienų pasaulyje ir atkreipti visuomenės dėmesį į socialinį skurdą. Šių metų prakartėlė yra pavadinta „Buvau kalinys – atėjote pas mane“. Vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami aplankyti prakartėlę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Prakartėlės informacijos sala veiks iki 2019 m. sausio 6 d.

Šiųmetė prakartėlė kreipia dėmesį į žmones, kurie atlikę įkalinimo bausmę, išeina į laisvę neturėdami nei pinigų, nei artimųjų, o pragyvenimui ir būtinoms reikmėms skirtos lėšos juos pasiekia tik po mėnesio. Už akcijos metu surinktas aukas jiems bus parūpinti būtini daiktai: akiniai, higienos priemonės, sutvarkyti dokumentai, nupirkti transporto bilietai.

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje galima pamatyti nuteistųjų kurtas prakartėles iš įvairių kalinimo įstaigų, paskaityti nuteistųjų rašytus laiškus, menininkų kūrinius, kuriuose atspindėtos jautrios, su nuteistaisiais ir jų šeimos nariais susijusios temos. Visi lankytojai kviečiami parašyti ir palikti sveikinimą ar laišką nuteistajam. Tam yra paruošti atvirukai ir rašikliai, pakabinta pašto dėžutė. Galima atnešti ir savo atviruką. „Carito“ darbuotojai sveikinimus ir laiškus išnešios Lukiškių, Rasų, Pravieniškių įkalinimo įstaigose esantiems žmonėms.

Pernai Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ buvo įrengęs „Benamio prakartėlę“. Akcijos metu surinkta 2262,13 eurų aukų. Lėšos buvo panaudotos VA „Carito“ Laikinųjų namų langų atnaujinimui. Pavasarį buvo pakeistas stoglangis, kuris kainavo 731,9 eurų, vėliau – dar šeši langai, kainavę 1680 eurų.