Antroji Kongreso diena: asmeninio sutikimo su Dievo Gailestingumu laikas

Šeštadienis, antroji Nacionalinio gailestingumo kongreso diena, prasidėjo Ryto malda Katedroje 9 val. Jos metu tikintieji meldėsi Dievo tautos liturgines valandas. Maldai vadovavo Vilniaus vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis.

Nuo 10 val. vyko teminiai užsiėmimai daugumoje Vilniaus senamiesčio bažnyčių ir kitose miesto erdvėse. Juos vedė kunigai ir pasauliečiai tiek iš Lietuvos, tiek atvykę iš užsienio valstybių. Kongreso dalyviai galėjo rinktis iš 46 skirtingų užsiėmimų.

Renginių akimirkas galite rasti čia.

10 val teminiuose užsiėmimuose dalyvavo apie 2500 žmonių.

Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų (pranciškonų konventualų) bažnyčioje kun. Ričardas Doveika kvietė pažvelgti į santuoką tikėjimo žvilgsniu. Jis ypač džiaugėsi susirinkusių žmonių gausa, nes tai rodo, kad ši tema aktuali.

Šv. Baltramiejaus bažnyčioje Užupyje vyko „Gyvojo vandens“ programos pristatymas. Jos tikslas – patirti Dievo artumą vidinėse kovose identiteto ir lytiškumo srityse. Programos savanoriai pabrėžė intymumo sužeidimo per pornografiją ir masturbaciją pavojus.

VU Istorijos fakultete vyko diskusija „Krikščioniška visuomenė Lietuvoje – misija neįmanoma?“. Šį renginį organizavo Kolumbo riteriai, moderavo Mantas Adomėnas. Diskusijoje dalyvavo filosofas Vytautas Ališauskas, VDU KTF dekanas Benas Ulevičius ir teisininkas Vygantas Malinauskas. V. Ališauskas krikščionio vaidmenį pasaulyje palygino su sielos vaidmeniu kūne – jos fiziškai nesimato, tačiau siela teikia gyvybę. V. Malinauskas pabrėžė, jog krikščioniškas orumas yra visuomenės pagrindas.

„Domus Maria“ susitikimų salėje vyko diskusija apie globą ir įvaikinimą su VšĮ „Sotas“ darbuotojais. Savo patirtimi dalinosi 4 vaikų mama Evalda, kuri pasiryžo į savo šeimą priimti paauglę.

Visų Šventųjų bažnyčioje vyko paskaita apie priklausomybių kamuojamus žmones, pagalbą jiems ir jų artimiesiems.

Sausakimšoje Šv. Onos bažnyčioje benediktinų prioras tėvas Kazimieras ragino mus niekada nepamiršti, kad Dievas mums visada turi laiko.

Norintieji galėjo eiti į piligriminį žygį „Gailestingumo keliu“.

Antroje diskusijoje Vilniaus universitete dalyvavęs prezidentas Valdas Adamkus susirinkusiesiems pasakojo apie tai, kad jaunystėje vedinas patriotizmo daužė Vokietijos ambasados langus. Prezidentas linkėjo jaunimui neatsisakyti savo idealų visą gyvenimą. Šią diskusiją apie jaunimo vertybes moderavo ambasadorius Žygimantas Pavilionis, dalyvavo kun. Algirdas Toliatas, „Bernardinai.lt“ vyr. redaktorius Donatas Puslys. Kun. A. Toliatas ragino visus pirmiausiai kovoti su savimi, o ne su kitais, niekada nenuleisti rankų, patikėti anksčiau negu pamatai rezultatus. Jis skatino žmones matyti ne tokius, kokie jie yra, bet kokie gali būti. Ir, kaip sakė pal. Jonas Paulius II, statyti tiltus, o ne sienas.

Po pietų į Katedros aikštę atneštas originalus Dievo Gailestingumo paveikslas. Gyva grandine jį pasitiko kongreso savanoriai. 15 val. Katedros aikštėje, vadovaujant Kauno vyskupui augziliarui Kęstučiui Kėvalui, susirinkusieji meldėsi Dievo Gailestingumo vainikėlį.

15.15 val. prasidėjo Sutaikinimo pamaldos. Tikintieji buvo pakviesti atnešti savo maldos intencijas į specialią dėžę prie scenos. Giedojo jungtinis šv. Jono Bosko, Pal. Jurgio Matulaičio ir Šv. arkangelo Rapolo bažnyčių vaikų ir jaunimo jungtinis choras.

Buvo perskaityta Evangelijos pagal Joną ištrauka apie Jėzaus ir mokinių susitikimą prie Tiberiados ežero. Po Evangelijos vyskupas K. Kėvalas kvietė atsiverti Gailestingumui. Sąžinės patikrinimui naudoti Popiežiaus Pranciškaus klausimai. 200 kunigų išsiskirstė po visą Katedros aikštę, išpažinčių buvo klausoma iki 17.30 val.

Nuotraukas iš procesijos ir Sutaikinimo pamaldų galite rasti čia.

18 val Katedros aikštėje buvo aukojamos šv. Mišios, joms vadovavo kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Homilijoje kardinolas kvietė imtis gailestingumo darbų: „Prašykime, kad Dievo Gailestingumas įsikūnytų konkrečiais gailestingumo darbais, kurie liudytų pasauliui, kad ir šiandien yra žmonių, gebančių priimti bei dovanoti Dievo gailestingumą ne gražiai žodžiais, bet konkrečiais darbais.“ Giedojo Dievo Gailestingumo šventovės ansamblis. Po šv. Mišių Gailestingumo paveikslas buvo nuneštas į Arkikatedros presbiteriją. Per visą naktį ten vyksta Švč. Sakramento adoracija.

21 val prasidėjo koncertas „Aš čia!“, organizuotas su Caritu Lietuvoje. Dalyvavo „Italijos balso“ nugalėtoja ses. Cristina Scuccia, Jurga Šeduikytė, Mantas Jankavičius, Saulius Petreikis, grupė „Saulės kliošas“.

Koncerto metu ekranuose buvo rodomi Carito Lietuvoje ir partnerių inicijuoto projekto „Aš čia“ savanorių liudijimai. Savanoriai dalijosi savo istorijomis, atsakė į dažnai užduodamus klausimus: kas tau iš to, kodėl tu tai darai? Jie skiria savo dėmesį mirštantiems ar skurstantiems žmonėms, vaikams iš pažeidžiamų šeimų.

Ses. Kristina ne tik dainavo, bet ir kalbėjo susirinkusiems apie Dievo meilę ir gailestingumą. Prieš finalinį kūrinį atlikėja ištraukė auksinį kaspiną, kurį nutiesė žiūrovams ir taip simboliškai juos sujungė.

Koncertą tiesiogiai transliuoja LRT televizija.

Adoraciją iš Vilniaus arkikatedros nuo 23 val. transliuos Marijos radijas.

Penktadienio renginių nuotraukas galite peržiūrėti čia.

Penktadienio liturgijos nuotraukas galite peržiūrėti čia.

Teksto nuotraukos autorė Marija Stanulytė