Vilniuje vyks tarptautinė religinio turizmo ir piligrimystės konferencija

Birželio 29-liepos 2 d. Vilniuje vyks 13-oji Tarptautinė religinio turizmo ir piligrimystės konferencija, kurioje dalyvaus daugiau kaip 40 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių. Konferencijos metu bus perskaityta daugiau kaip 30 pranešimų.

„Konferencijos tikslas – pristatyti naujausius mokslinius tyrimus ir asmenines tyrėjų įžvalgas apie besikeičiančią religijos prigimtį visuomenėje ir paskatinti akademinę bendruomenę diskutuoti kaip įvairūs nauji iššūkiai veikia religinio turizmo ir piligrimystės plėtrą“, – sako Lietuvos piligrimų bendrijos pirmininkas Dr. Darius Liutikas.

Konferencijoje pranešimus skaitys Jungtinės Karalystės, Kanados, Izraelio, Airijos, Portugalijos, Lenkijos, Latvijos, Japonijos, JAV, Australijos, Italijos, Slovakijos ir kitų šalių pranešėjai.

Vieną iš trijų pagrindinių pranešimų skaitys Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Pranešimų temos susijusios su COVID-19 poveikiu religiniam turizmui ir piligriminėms kelionėms, piligriminių kelionių motyvais, piligrimų keliais ir maršrutais, religinio turizmo ir kultūros paveldo santykiu, religinio turizmo teorinėmis perspektyvomis.

Konferenciją organizuoja Lietuvos piligrimų bendrija ir Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos institutas.

Tarptautinė religinio turizmo ir piligrimystės konferencija organizuojama nuo 2003 m. įvairiose pasaulio šalyse.

Išsami konferencijos programa ir aprašymas (anglų kalba)