Vilniaus kariliono festivalis trečiadieniais kviečia į koncertus

Liepos 10-ąją, prasidėjo III tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis „A duo“, kviečiantis vilniečius ir miesto svečius į penkis nemokamus koncertus, kuriuose žinomus kūrinius atliks kariliono ir vokalo arba muzikos instrumento duetai. Koncertų Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje galima klausytis kiekvieną trečiadienį iki rugpjūčio 7 dienos, po vakaro Mišių, 19 val.

„Praėjusiais metais lenkų karilionierei gyvai pritarė valtorna. Pasirodė įdomi koncepcija, todėl šių metų dalyvių paprašėme parengti programas a duo, t. y. kariliono ir vokalo ar kito instrumento duetą. Galiu išduoti, kad šių metų koncertuose klausytojai išgirs saksofoną, gitarą, dūdelę ir armoniką, elektroninius instrumentus, – festivalio detales atskleidžia brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP. – Suprantama, klausytojai to nepajus, tačiau techniškai įgarsinti antrą instrumentą bažnyčios bokšte buvo tikras iššūkis festivalio organizatoriams“.

Vienuolis sako, kad ne mažiau įdomi III Vilniaus kariliono festivalio programa, kurioje – ir populiarūs, gerai plačiajai visuomenei žinomi kūriniai.

„Festivalio programa – išties įdomi ir įspūdinga. Skambės ne tik karilionui rašyti kūriniai, bet ir klasikos melodijos, populiarių muzikantų ir grupių dainos, filmų ir animacijos muzikos takeliai, – vardina brolis dominikonas. – Štai atidarymo koncerte gros žinoma Nyderlandų karilionierė Gerda Peters, jai saksofonu pritars Sarina Brouver. Muzikantės atliks A. Piazolos, E. Claptono, L. Enaudi, grupių „Coldplay“, „Queen“, „The Beatles“ kūrinius. Olandės gros ir gerai žinomą, daugelio mėgstamą Lietuvos estrados grando Jono Mašanausko dainą „Senieji Vilniaus stogai“.

III tarptautinio Vilniaus kariliono festivalio nemokami koncertai vyks liepos 10 – rugpjūčio 7 d., trečiadieniais, 19 val.

Brolių dominikonų vienuolyno informacija