Vilniaus arkivyskupiją elektros energija aprūpins dar viena saulės elektrinė

Vilniaus arkivyskupija plečia apsirūpinimą elektros energija iš atsinaujinančių išteklių. Prisidėdama prie popiežiaus Pranciškaus raginimo tausoti aplinką, vyskupija dar daugiau savo pastatų aprūpins elektra iš nutolusios saulės elektrinės, esančios Biržų r. Parovėjos kaime. Tai jau antrasis tokio pobūdžio projektas Vilniaus arkivyskupijoje.

Popiežius Pranciškus enciklikoje „Laudato Si‘ – apie rūpinimąsi bendraisiais namais“ ragina kiekvieną žmogų, organizaciją, valstybę, keisti savo elgesį taip, kad vis labiau taptume kūrinijos saugotojai ir rūpintumėmės savo bendraisiais namais. Enciklikoje popiežius kviečia kuo plačiau vartoti atsinaujinančią energiją, taip mažinant žalingą poveikį aplinkai.

VšĮ Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba, įgyvendindama Klimato kaitos programos lėšomis finansuojamą projektą „Ekologinis atsivertimas 2“, įsigijo geografiškai nuo elektros energijos vartojimo vietos nutolusį saulės šviesos elektros energijos gamybos įrenginį su aptarnavimu bei priežiūra. Įrenginys jau prijungtas prie ESO skirstomųjų tinklų. Nutolusi saulės elektrinė – 185,00 kWp galios.

Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius teigia: „Šiuo projektu atsiliepiame į popiežiaus Pranciškaus raginimą rūpintis kūrinija. Platesnis saulės energijos naudojimas mūsų vyskupijoje ne tik prisidės prie aplinkos tausojimo, bet ir padės sutaupyti lėšų, kurios iki šiol buvo skiriamos apmokėti energijos sąskaitas.“ Projektas, pavadintas „Ekologinio atsivertimo 2“ vardu, saulės energija aprūpins  Vilniaus arkivyskupijos objektus, tarp kurių bažnyčios, parapijos namai, vienuolynai.

VšĮ Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba, atsakinga už vyskupijos ūkinius klausimus, 2022-ųjų antroje pusėje pateikė paraišką pagal Klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams 2022-07.“

2022 m. rugsėjo mėnesį skirtas finansavimas pagal pateiktą paraišką. Projektui suteikiama subsidija – 146 890 Eur ir skiriama 81 437 Eur nuosavų lėšų. 2023 m. vasario mėnesį pasirašyta sutartis su UAB „Evecon“ dėl geografiškai nutolusio saulės šviesos elektros energijos gamybos įrenginio, jo aptarnavimo ir priežiūros.

Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnybos informacija