Šeimos centras kviečia padėti šeimoms su kūdikiais Ukrainoje

Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras ieško šeimų Lietuvoje, kurios įsipareigotų pusmetį padėti Ukrainos šeimoms, turinčioms naujagimių ar greitai susilauksiančioms kūdikio.

Lietuvoje esanti šeima (ar kelios šeimos drauge) kviečiamos pusę metų palaikyti psichologiškai ir paremti materialiai moterį ar šeimą su kūdikiu Ukrainoje, dėl karo atsidūrusią sunkioje situacijoje (atsidūrus karo veiksmų zonoje ar iš jos pasitraukus, netekus darbo, vyrui išėjus kariauti ir t.t.).

Pagalba, kuriai kviečiama įsipareigoti:

– materialinė parama – įsipareigoti šešis mėnesius paremti šeimą po 100 eurų per mėnesį. Jei 100 Eur suma vienai šeimai per didelė – galima šią sumą pasidalinti kelioms šeimoms. Materialinė parama būtų teikiama pasitikėjimo principu, t.y. neprašant atsiskaityti kur buvo išleista, nepasirašant sutarčių, tiesiog siunčiant dovaną banko pavedimu.

– drauge su materialine pagalba svarbu palaikyti ryšį ir teikti draugišką palaikymą – tiesiog būti draugais parašant žinutes, pasiteiraujant, kaip gyvuoja ir pan. Asmeninis santykis Ukrainos šeimoms yra labai svarbus, tai galimybė pajusti, kad yra ne vienišos. Nekalbantiems rusiškai – susirašinėti padeda internetines vertimo programos ir platformos.

Norintys padėti šeimai su naujagimiu Ukrainoje, kviečiami užpildyti anketą.


Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro atstovai Algirdas Petronis bei Vilija Tauraitė pasakoja kaip gimė šis projektas, koks jo tikslas ir kaip jis veikia:


Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro informacija