Savanoriai rengėsi būti stebuklo dalimi

Nors popiežiaus vizito susitikimuose tikimasi sulaukti nemažai dalyvių, daug svarbiau, kad jo metu žmonės galės susitikti su Dievu ir patirti stebuklų.

Apie tokią patirtį savanorių mokymuose pasakojo kunigas Ričardas Doveika, kuris prieš 25 metus buvo vos vieną kursą baigęs seminaristas, kai Jonas Paulius II atvyko į Lietuvą. Prie Kauno arkikatedros bazilikos įėjimo visiškai atsitiktinai susidūrė jų žvilgsniai ir R. Doveika prisistatęs paprašė popiežių palaiminimo. Ant kaktos nubrėžęs kryžių Jonas Paulius II ištarė tik vieną sakinį: „Viskas bus gerai.“ Šis popiežiaus palaiminimas iki šiol lydi kunigą.

Kad žmonės galėtų patirti stebuklą, labai svarbi kiekviena detalė. Todėl šį šeštadienį daugiau nei 500 Vilniaus savanorių susirinko į mokymus.

Sveikindamas savanorius Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas skatino juos džiugiai tarnauti visiems, kurie ateis susitikti su popiežiumi.

Julius Vaicenavičius iš grupės „Kūjeliai“ su savo seserimi Liucija atliko popiežiaus vizitui sukurtą giesmę „Kristus Jėzus – mano viltis“.

Pasiruošimo popiežiaus vizitui komiteto generalinis sekretorius kun. Saulius Rumšas OP ir jo asistentė Toma Bružaitė pristatė savanoriams vizito programą.

Mykolo Romerio universiteto lektorė Neringa Kurapkaitienė kalbėjo apie filosofinį ir psichologinį savanorystės pamatą.

Popiežiaus vizito komunikacijos turinio koordinatorė Viktorija Urbonaitė dalinosi įžvalgomis, kaip įdomiai apie vizitą pasakoti socialiniuose tinkluose, ir pristatė drauge su vizito fotografe ir dizainere Laima Penek sukurtus savanorių marškinėlius. Kadangi popiežius Pranciškus mėgsta futbolą, todėl tarsi viena didelė komanda savanoriai dėvės marškinėlius su 22 ir 23 numeriu, simbolizuojančiu  vizito renginių dienas Vilniuje ir Kaune.

Po pietų pertraukos savanoriai susipažino su savo komandų atsakomybe, išklausė policijos, Vadovybės apsaugos departamento ir medikų instruktažo. Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė prisiminė Jono Pauliaus II vizitą, kurio metu ji turėjo budėti ir, esant reikalui, suteikti pagalbą pačiam popiežiui. Tačiau Jonas Paulius II užtikrino, kad nieko blogo nenutiks ir leido medikei ramiai ilsėtis.

Vakaro kulminacija – Šv. Mišios Šv. Ignoto bažnyčioje, prieš kurias savanoriai buvo paraginti priimti Sutaikinimo sakramentą ir užrašyti savo asmenines intencijas, už kurias vėliau melstasi Eucharistijos metu.

Šv. Mišias nuskambėjo žodžiai: „Nuo mūsų prisilietimo, mūsų šypsenos, galbūt apkabinimo labai daug kas priklauso. Dabar kai kuriems galbūt tai neatrodo reikšminga, tačiau po kiek laiko suprasime, kad dalyvavome istoriniame įvykyje.

Tekstą parengė Matas Baltrukevičius