Rudens pradžioje – tradicinė jaunimo piligrimystė ir pasiruošimas susitikti su Popiežiumi

Rugsėjo 1-oji šiemet daugeliui jaunuolių netradicinė – mokslo metų pradžia perkeliama į pirmadienį. Tikimasi, kad keli šimtai jaunuolių šį rudenį pradės dalyvaudami tradiciniame piligriminiame žygyje Aušros Vartai-Lentvaris-Trakai, į kurį pirmą kartą kviečiami dalyvauti ir dviratininkai. Žygis kasmet vyksta Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, atlaidų proga. Šiemet šie atlaidai ypatingi – minimas Trakų Dievo Motinos paveikslo vainikavimo 300 metų jubiliejus.

Jau 8.30 val. dalyviai pajudės nuo Aušros Vartų. 14 val. sustos Lentvaryje pastiprinti dvasios Švč. Sakramento adoracijoje, o kūno – pietumis. Vakare pasiekę kelionės tikslą dalyvaus šv. Mišiose, kurias aukos vyskupas Darius Trijonis, o po vakarienės dalyvaus „Sisters on Wire“ koncerte. Norintys turės galimybę šlovinti Viešpatį per visą naktį iki 6 val. ryto.

Šių metų žygis yra ir pasiruošimo popiežiaus Pranciškaus vizitui dalis. Būtent todėl jo šūkis yra „Viltis neapgauna“.

Vienoje iš bendrosios audiencijos katechezių Pranciškus kalbėjo apie vilties prasmę. „Viltis nėra grindžiama tuo, ką galime nuveikti arba kuo galime būti, netgi ne tuo, kuo galime tikėti. Jos pagrindas, krikščioniškosios vilties pagrindas yra ištikimiausias ir tikriausias dalykas, koks tik gali būti, – tai meilė, kurią kiekvienam iš mūsų puoselėja Dievas“, – pabrėžė popiežius.

„Man ši tema yra labai artima, nes ji primena tą tikrąją viltį, kuri turėtų būti mano tikėjimo pagrindas. Viltis – Jo meilė, kuri išties niekuomet neapgauna, niekuomet nepalieka ir yra ta, kurios mes dažnai savo kasdienybėje nepasirenkame arba atsisakome, o ši Meilė kiekvieną dieną vis iš naujo pasirenka asmeniškai mane“, – dalijosi viena iš žygio koordinatorių Gintarė Dragūnaitė.

Be to, žygio programa sudaryta taip, kad jaunuoliai kuo daugiau sužinotų apie popiežiaus Pranciškaus asmenį.

„Žygis bus puiki proga viktorinų bei visokių įvairių užduočių metu sužinoti daugiau apie popiežiaus Pranciškaus asmenybę, dienotvarkę. Tikime, kad po šios piligrimystės jaunimas galės papasakoti savo draugams daug įdomių faktų apie popiežių Pranciškų“, – pasakojo G. Dragūnaitė.

Šiuo metu vis dar galima užsiregistruoti piligrimystei į Trakus. Organizatoriai džiaugiasi susidomėjimu ir pabrėžia, kad laukiami ne tik jauni žmonės.

„Džiugu, jog popiežiaus Pranciškaus Pasaulio jaunimo dienų Krokuvoje išsakyta mintis, kad jaunimas turėtų pakilti nuo sofų ir autis žygio batus buvo išgirsta ir jaunimas noriai jungiasi į piligrimystę. Tikimės sulaukti 200–300 jaunų žmonių, o gal ir daugiau, juk šiemet laukiame ne tik jaunimo, bet ir kiekvieno norinčio kitaip sutikti naujuosius mokslo metus bei geriau pažinti popiežių Pranciškų ir tą Viltį, kuri neapgauna“, – sakė G. Dragūnaitė.