Pristatomas filmas apie Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčią

Vilniuje pristatomas dokumentinis-vaidybinis filmas „Meilė niekada nesibaigia“ (režisierius Philip Piunowski). Filmo pristatymas lenkų kalba vyks liepos 2 d. 18.30 val. Multikino kino centre, Ozo g. 18, Vilniuje. Pristatymas lietuvių kalba vyks liepos 9 d., 18.30 val. taip pat Multikino centre.

„Meilė niekada nesibaigia“ – tai filmas apie Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčią ir liturginių metų ciklą bažnyčios bendruomenėje. Filmo kūrėjai teigia, kad tai filmas apie Bažnyčią, apie tikėjimą, apie žmones, kurie ieško savo kelio pas Dievą.

Kelerius metus filmo komanda filmavo Lietuvos sostinėje Vilniuje, Šventosios Dvasios Bažnyčioje ir kitose garsiose sakralinėse Vilniaus vietose. Per tą laikotarpį buvo nufilmuota daugybė kino medžiagos, kurioje įamžintas bažnytinis vienos didžiausių Lietuvos šventovių Vilniaus Šventosios Dvasios parapijos gyvenimas.

Vyskupas Arūnas Poniškaitis, vaizdo klipe kalbėdamas apie Šv. Dvasios bažnyčią ir sukurtą filmą, sako:

„Už mano pečių Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčia. Jaučiu ją kaip gyvą esančią čia dabar, bet kartu kalbančią apie praeitį, apie pamatą į kuri remiasi mūsų tikėjimas.

Ši bažnyčia jau skaičiuoja šešis šimtus metų. Ji yra beveik tokio paties amžiaus kaip ir pati krikščionybė Lietuvoje. Pakeri jos grožis. Kiekvienas paveikslas, kiekvienas kūrėjo menininko prisilietimas kalba apie tikėjimą, kuris įkvepia šiuos nuostabiu maldos namus ir kalba galiausiai apie Dievą Kūrėją, kuris yra visokio grožio pirmasis šaltinis, Dievą, kuris sukūrė žmogų, kuris dovanojo mums tikėjimą ir kuris įgalina mus taip pat kurti gėrį ir grožį. Ši bažnyčia švenčia šešių šimtų jubiliejų ir kalba mums apie Dievą.

Bet taip pat apie šią bažnyčią, apie jos istoriją, apie jos turtus savitu būdu pasakoja šia proga sukurtas filmas. Vaidybinis dokumentinis filmas praskleidžia savitu būdu šios bažnyčios istoriją, taip pat ir jos dabartį. Labai džiaugiuosi kūrėjų entuziazmu, kad turėjo ryžto ir tokios iniciatyvos ėmėsi sukurti pasakojimą apie šią bažnyčią, apie jos istoriją ir apie jos dabartį.

Kviečiu pažiūrėti ir leiskim kalbėti šiai bažnyčiai per filmą nauju būdu. Tegul tai, ką ji byloja kiekvieną diena čia apsilankantiems maldininkams, tegu nauju būdu per filmą prabils į mus.“

Filmo kūrėjai pasakoja, kad ekrane žiūrovams prieš akis atsiveria pagrindiniai liturginių metų įvykiai, parodomas bažnytinių tradicijų ir šventųjų sakramentų tarpusavio ryšys. Filmuota naudojant techniką, kuria paprastai naudojamasi kuriant vaidybinius filmus. Todėl filmo kūrėjams atsirado galimybė dokumentinį projektą perteikti kaip vaidybinį filmą.

Filme skamba atviros vyskupų, kunigų, klierikų ir parapijiečių nuomonės apie tikėjimą, apie savąjį kelią pas Dievą, ir apie tokį aštrią nūdienos temą – šeimos ir santuokos problemas. Filmas persmelktas Šventojo Rašto naujiena, šventųjų apaštalų laiškais ir šventų Bažnyčios tėvų, įžymių teologų ir rašytojų citatomis.

Žiūrovai galės išvysti iš anksčiau nematytų rakursų sakralines šventųjų Mišių akimirkas. Unikaliuose kadruose žiūrovai galės apžiūrėti bažnyčią puošiančias freskas, skulptūras, paveikslus, kurie yra labai aukštai. Istorikų, mokslininkų ir tyrinėtojų pasakojimai supažindins žiūrovus su ilgaamže Šventosios Dvasios bažnyčios ir Dominikonų vienuolyno istorija.

Filmą žiūrėti ypač kviečia parapijos klebonas kun. Tadeuš Jasinski (video lietuvių k., lenkų k.), taip pat Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius (video), aktorius Vytautas Rumšas (video),

Taip pat yra sukurtas tinklalapis, skirtas filmo „Meilė niekada nesibaigia“ pristatymui.