Malda už Vilnių ir vilniečius švenčiant 700-ąjį Vilniaus gimtadienį

Švenčiant 700 metų sukaktį nuo kunigaikščio Gedimino laiškų krikščioniškam pasauliui, kviečiame į maldą už Vilnių ir vilniečius miesto širdyje – Vilniaus Katedroje.

Simboliška, kad laiškas, kuriame paminėtas Vilnius, parašytas Šventojo apaštalo Pauliaus atsivertimo dieną – sausio 25 d. Laiške sakoma: „Duota, nuodugniai apsvarsčius, mūsų mieste Vilniuje 1323 Viešpaties metais, Švento apaštalo Pauliaus atsivertimo dieną.“

Ir šiandien Pauliaus atsivertimo dieną visas krikščioniškas pasaulis prisimena fariziejaus Sauliaus atsivertimo istoriją. Saulius keliavo į Damaską persekioti krikščionių, kai netikėtai iš dangaus jį apšvietė šviesa ir įvyko lemiamas pokalbis. Taip įvyko susitikimas su Jėzumi, pakeitęs Sauliaus gyvenimą. Saulius atsivertė ir buvo pavadintas Pauliumi. Šiandien Paulius laikomas tautų apaštalu, nes tapęs krikščioniu leidosi į misijas skelbti Gerąją Naujieną.

Laiške krikščionims kunigaikštis Gediminas, tarsi Saulius tapęs apaštalu Pauliumi, ketina pasikeisti: „Nes nuo šiol norime ne kam nors pakenkti, bet visiems padėti ir stiprinti taiką, brolystę ir tikrą gailestingumą su visais Kristaus ištikimaisiais amžina sutartimi.“

Kviečiame susitikti šv. Mišiose Vilniaus Katedroje sausio 25 d. 17.30 val. melstis už Vilnių ir jo gyventojus, kad kurtume taiką, brolystę ir gailestingumą.

Data: 2023 m. sausio 25 d.
Laikas: 17.30 val.
Vieta: Vilniaus Katedra