Malda už Ukrainą ir jos žmones Katedros aikštėje

Nuotraukos autorius Nail Garejev

 

Balandžio 3 dieną arkivyskupas Gintaras Grušas dalyvavo mitinge Katedros aikštėje, skirtame Bučoje ir kituose Ukrainos miestuose žuvusiems atminti. Ukrainai palaikyti mitingai Katedros aikštėje vyksta kiekvieną pirmadienio vakarą.

Kalbėdamas arkivyskupas ragino pasitikėti Dievu ir daryti tai, kas priklauso nuo mūsų. Taip pat pakvietė maldai už Ukrainos tautą ir jos žmones.

Malda, kurią dar karo pradžioje pasiūlė Vilniuje tarnaujantys vienuoliai ukrainiečiai bazilijonai:

Mūsų Viešpatie Dieve, Tu išklausei Mozę, kai jis iškėlė į Tave rankas, ir stiprinai Izraelio tautą kovoje su amalekiečiais: davei ginklų Jozuei eiti į mūšį ir saulei įsakei sustoti.
Ir dabar, Viešpatie, išgirsk mus, Tau besimeldžiančius.

Savo jėga stiprink pamaldžią ukrainiečių tautą, palaimink jos darbus, padidink jos šlovę pergale prieš priešą.
Savo visagale dešine stiprink Ukrainos valstybę, apsaugok kariuomenę, siųsk savo angelą stiprinti Ukrainos tautos gynėjų, duok jiems visko, ko prašo savo išganymui.
Panaikink priešiškumą ir įtvirtink taiką. Ištiesk, Viešpatie, savo neregimą dešinę, kuri Tavo tarnus visuose dalykuose užtaria.
O tiems, kuriems Tavo valia skirta paaukoti gyvybę kare už krikščionių tikėjimą, Ukrainos pamaldžius žmones ir valstybę, atleisk nuodėmes ir Tavo teisingo atpildo dieną įteik nemirtingumo vainikus.

Nes Tavo yra valdžia, karalystė ir galia, iš Tavęs visi mes gauname pagalbą, pasitikime Tavimi ir garbiname Tave – Tėvą ir Sūnų, ir Šventąją Dvasią, dabar ir visados, ir per amžių amžius. Amen.

****

МОЛИТВА, КОЛИ БАТЬКІВЩИНА В НЕБЕЗПЕЦІ

Господи Боже наш, Ти вислухав Мойсея, коли він простягав до Тебе руки, і народ ізраїльський зміцнив на амаликитян, озброїв Ісуса Навина на битву та повелів сонцю спинитися. 

Ти й нині, Владико, почуй нас, що молимося до Тебе. Зміцни силою Твоєю побожний народ наш, благослови його справи, примнож славу його перемогою над ворогом, зміцни всемогутньою Твоєю правицею нашу державу, збережи військо, пошли ангела Твого на зміцнення захисників народу нашого, подай нам усе, що просимо для спасіння; примири ворожнечу і мир утверди. Простягни, Господи, невидиму правицю Твою, яка слуг Твоїх заступає в усьому. Тим же, кому судив Ти покласти душу свою на війні за християнську віру, побожний народ наш і державу, прости їхні провини і в день праведної Твоєї відплати подай вінці нетління. 

Бо Твоя є влада, Царство і сила, від Тебе допомогу всі приймаємо, на Тебе надію покладаємо і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.