Lietuvos jaunimas keliauja į Pasaulio jaunimo dienas

Į Portugaliją susitikti su popiežiumi Pranciškumi iš Lietuvos išvyko daugiau nei 500 jaunų žmonių. Lisabonoje pirmą rugpjūčio savaitę, rugpjūčio 1–6 dienomis, vyks Pasaulio jaunimo dienos.

Tai didžiausias pasaulyje vykstantis jaunimo susitikimas, šį kartą pritrauksiantis daugiau nei pusė milijono dalyvių. Organizatoriai sako, kad į renginį atvyksta jaunimas iš visų pasaulio šalių išskyrus Maldyvus.

Šiomis dienomis Lisabona pavirs į vieną didžiulį jaunimo festivalį, skirtingose miesto erdvėse nuolat vyks koncertai, dirbtuvės, kultūrinės ir dvasinės veiklos. Už vieną iš festivalio dalių atsakingi ir Lietuvos atstovai: rugpjūčio 4 d. 14 val. jie pristatys programą anglų kalba „Dievo Gailestingumo žinia viso pasaulio jaunimui“. Renginys vyks Lisabonos universiteto Medicinos fakulteto auditorijoje (Auditorio da Faculdade de Medicina Universitaria Lisabona). Apie Dievo gailestingumą kalbės Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, giedos LJD choras.

Svarbiausi Pasaulio jaunimo dienų įvykiai, kuriuose jaunimas susitiks su popiežiumi, yra pasitikimo ir atidarymo ceremonija, Kryžiaus kelias, paskutinį vakarą vykstanti vigilija bei uždarymo šv. Mišios sekmadienį.

Lietuvoje liekantieji galės patirti Pasaulio jaunimo dienų nuotaiką – rugpjūčio 6 d. 11 val. LRT transliuos Jaunimo dienų šv. Mišias iš Lisabonos, kurioms vadovaus popiežius Pranciškus.

Į Lisaboną jau susirinko 25 tūkstančiai savanorių iš 143 šalių. Tarp jų – 13 savanorių iš Lietuvos. Apie renginį pasakos daugiau nei 2 tūkstančiai žurnalistų. Kartu su jaunimu atvyks per 10 tūkstančių dvasininkų. 7 tūkstančiai šeimų Lisabonoje priims daugiau nei 25 tūkstančius miesto svečių savo namuose. Kiti dalyviai gyvens parapijose, mokyklose.

Iš Lietuvos į pasaulinį renginį keliauja grupės, suorganizuotos Vilniaus, Šiaulių, Kauno, Vilkaviškio, Telšių vyskupijų jaunimo centrų.

Kelionėn leidosi ir pranciškoniškasis jaunimas (Jaupra) bei Pranciškonų gimnazijų moksleiviai, studentai, suorganizuoti Kauno ir Vilniaus akademinės sielovados centrų, Opus Dei veiklose dalyvaujantis jaunimas.

Atskiros grupės susirinko Kupiškyje, Vydmantuose (Klaipėdos r.). Savarankiškai keliauja Lietuvos jaunimo dienų choras kartu su Vilniaus Dievo Gailestingumo Šventovės jaunimu, Vilniaus arkikatedros jaunimas.

Jėzuitiškas Lietuvos jaunimas dalyvauja pasauliniame „Magis eksperimente“ Portugalijoje ir netrukus įsijungs į Pasaulio Jaunimo dienas.

Šiųmetė Pasaulio jaunimo dienų tema: „Marija susiruošė ir skubiai iškeliavo“ (Lk 1, 39). Lietuvos piligrimai kasdien bus kviečiami susitikti programoje lietuvių kalba. Rugpjūčio 2 d. susitikimo tema: „Marija skubiai susiruošusi iškeliavo“, rugpjūčio 3 d.: „Darykite viską, ką tik jis jums lieps.“, rugpjūčio 4 d.: „Jo gailestingumas iš kartos į kartą“.

Pasaulio jaunimo dienos – tai jaunimo iš viso pasaulio susibūrimas kartu su popiežiumi. Ši piligriminė kelionė bus jaunystės šventė, visuotinės Bažnyčios išraiška ir intensyvi evangelizacijos patirtis jaunimui.

Rugpjūtį Lisabonoje vyksiantis tarptautinis jaunimo susitikimas, kurį 1985 metais įsteigė šv. popiežius Jonas Paulius II, vyks jau šešioliktą kartą.

Prieš tai Pasaulio jaunimo dienos yra vykusios Romoje (du kartus), Buenos Airėse, Santjago de Komposteloje, Čenstakavoje, Denveryje, Maniloje, Paryžiuje, Toronte, Kelne, Sidnėjuje, Madride, Rio de Žaneire, Krokuvoje, Panamoje.

 

Renginio nuotraukos: https://www.lisboa2023.org/en/photos

Lietuvos savanoriai
Lietuvos savanoriai