Dievo Gailestingumo vainikėlio padiktavimo šventė

1935 m. rugsėjo 13–14 d. Vilniuje Jėzus šv. Faustinai perdavė Dievo Gailestingumo vainikėlio maldą. Visame pasaulyje ši malda kalbama trečią valandą popiet – Jėzaus mirties valandą. Taip tarsi visas pasaulis apkabinamas Dievo Gailestingumu.

Kviečiame minėti šią sukaktį kartu meldžiantis Dievo Gailestingumo šventovėje (programa) ir apsilankius Šv. Faustinos namelyje vyksiančiuose renginiuose (programa).

DIEVO GAILESTINGUMO ŠVENTOVĖJE rugsėjo 13 ir 14 dienomis šv. Mišios lietuvių kalba aukojamos 10.00, 12.00, 20.00 val., lenkų kalba – 16.00 val. Kaip ir kasdien – 15.00 val. meldžiamasi Dievo Gailestingumo valanda (Gailestingumo vainikėlis, Gailestingumo litanija ir Viešpaties Gailestingumą šlovinanti šv. Faustinos malda).
Rugsėjo 13 d. nuo 21.00 val. vyks šlovinimo ir maldos naktis iki 3.00 val. ryto, kai bus aukojamos šv. Mišios ir meldžiamasi Dievo Gailestingumo vainikėlį.

ŠV. FAUSTINOS NAMELYJE (V. Grybo g. 29a, Vilniuje) rugsėjo 13 ir 14 dienomis 15.00 val. meldžiamasi Dievo Gailestingumo vainikėlio malda.
Antradienį, rugsėjo 13 d., 18.00 val. vyks Liudijimų apie Dievo Gailestingumo vainikėlio maldą vakaras. Jame liudijimais dalinsis šeima, kuriai ši malda itin svarbi, savanorės, lankančios vaikų onkohematologijos skyrių Santaros klinikose, ir kunigas salezietis, vainikėlio maldą atradęs Filipinuose. Po liudijimų, 19.30 val., bus giedama Dievo Gailestingumo vainikėlio malda.

Trečiadienio, rugsėjo 14 d., rytą nuo 10.30 val. namelyje itin laukiamos mamos. Renginio metu apie Dievo Gailestingumo vainikėlio maldą ir šv. Faustinos gyvenimą papasakos Vilniaus piligrimų centro darbuotojai. Po to bus galimybė pabendrauti prie arbatos puodelio. Numatoma renginio trukmė – apie 1,5 val.


DIEVO GAILESTINGUMO VAINIKĖLIS gali būti kalbamas varstant mums įprasto rožinio karoliukus.
Pradžioje kalbame „Tėve mūsų“, „Sveika, Marija“, „Tikiu Dievą Tėvą“.
Toliau ties didesniais karoliukais meldžiame:
Amžinasis Tėve, aukoju Tau mieliausiojo Tavo Sūnaus, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus, Kūną ir Kraują, Sielą ir Dievystę, permaldauti už mūsų ir viso pasaulio nuodėmes.

Ties mažesniais karoliukais kalbame:
Dėl skaudžios Jėzaus kančios, būk gailestingas mums ir visam pasauliui.
Baigus rožinį, meldžiame:

Šventas Dieve, šventas Galingasis, šventas Amžinasis, pasigailėk mūsų ir viso pasaulio. (Kartojama 3 kartus)
O kraujau ir vandenie, kuris ištryškai iš Jėzaus širdies, kaip gailestingumo versmė, pasitikiu Tavim. (Kartojama 1 kartą)