Bažnyčia jungiasi į Vilniaus miesto gimtadienio šventę – malda, ekskursijos, žvilgsnis į istoriją

Minint 700 metų sukaktį nuo kunigaikščio Gedimino laiškų krikščioniškam pasauliui, Bažnyčia jungiasi į Vilniaus gimtadienio šventę.

Malda už Vilnių ir vilniečius Vilniaus Katedroje – sausio 25 d. 17.30 val. Šv. Mišioms vadovaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

Sausio 26 d. – Šviesų festivalio metu Katedroje nuo 17.30 iki 21 val. charizmatinės bendruomenės kviečia į vakarą „Vilnius bunda“. 17.30 val. prasidės šv. Mišios, o po jų – Švč. Sakramento adoracija, šlovinimas giesme, užtarimo malda, išpažintys.

Visą gimtadienio savaitę Bažnytinio paveldo muziejus kviečia krikščioniškąjį Vilniaus istorijos klodą pažinti nuo pat šaknų – katedros požemių ir kriptų – iki debesų – aukštyn besistiebiančių bažnyčių bokštų ir kupolų, kurie matyti iš Vilniaus katedros varpinės. Gimtadienio savaitę lankytojai kviečiami į ekskursijas, paskaitas, parodas.

Vasario 4 d. visi besidomintys Vilniumi ir jo istorija laukiami mokslinėje konferencijoje „Vilnius krikščioniškoje Europoje: tarpmiestiniai istorijos ryšiai“ Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje. Renginys prasidės 9 val. šv. Mišiomis.

Gedimino laiškas, kuriame paminėtas Vilnius, parašytas šventojo apaštalo Pauliaus atsivertimo dieną – sausio 25 d. Laiške sakoma: „Duota, nuodugniai apsvarsčius, mūsų mieste Vilniuje 1323 Viešpaties metais, Švento apaštalo Pauliaus atsivertimo dieną.“

Pauliaus atsivertimo dieną visas krikščioniškas pasaulis prisimena fariziejaus Sauliaus atsivertimo istoriją. Saulius keliavo į Damaską persekioti krikščionių, kai netikėtai iš dangaus jį apšvietė šviesa ir įvyko lemiamas pokalbis. Taip įvyko susitikimas su Jėzumi, pakeitęs Sauliaus gyvenimą. Saulius atsivertė ir buvo pavadintas Pauliumi. Šiandien Paulius laikomas tautų apaštalu, nes tapęs krikščioniu leidosi į misijas skelbti Gerąją Naujieną.

Laiške krikščionims kunigaikštis Gediminas, tarsi Saulius tapęs apaštalu Pauliumi, ketina pasikeisti: „Nes nuo šiol norime ne kam nors pakenkti, bet visiems padėti ir stiprinti taiką, brolystę ir tikrą gailestingumą su visais Kristaus ištikimaisiais amžina sutartimi.“

Vilniaus arkivyskupijos kurijos informacija