Pasaulį pakeitusio paveikslo istorija – filmo premjera Vilniuje

Vilniaus arkivyskupija kviečia į filmo „Pirmasis Dievo gailestingumo paveikslas. Nežinomo šedevro negirdėta istorija“ (2016) premjerą, kuri vyks vasario 21 d., sekmadienį, 15 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Lietuvoje, mažytėje šventovėje Vilniaus senamiesčio viduryje, kabo paveikslas, kuris keičia viso pasaulio istoriją, nors apie jo egzistavimą bei atsiradimą iki šiol buvo žinoma labai nedaug. Kuo šis paveikslas ypatingas? Kaip jis susijęs su Lietuvos istorija? Kodėl beveik visose pasaulio bažnyčiose ir milijonų tikinčiųjų namuose kabo vienokia ar kitokia šio paveikslo kopija?

Vilniaus arkivyskupija bei kūrėjų grupė, vadovaujama scenarijaus autoriaus, režisieriaus bei prodiuserio Daniel diSilva (JAV) pristato dokumentinį filmą, atskleidžiantį dar negirdėtą istoriją apie mažai žinomą pirmąjį Dievo gailestingumo paveikslą. „Neįtikėtina, kaip šio unikalaus meno kūrinio gyvenimas atkartoja mūsų šalies istoriją, o jo paprastumas kviečia sustoti ir susitikti neregimą, bet gailestingą Dievą. Šio paveikslo grožis ir vertė slypi ne teptuko potėpiuose, bet jo paties ir žmonių, kurių gyvenimą pakeitė gailestingumo žinia, istorijoje“, – sako Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

1934 metais, pačiam Jėzui paprašius, šventoji Faustina ir jos nuodėmklausys, palaimintasis tėvas Michał Sopoćko, padedant mažai žinomam dailininkui, ėmėsi darbo ant drobės pavaizduoti šv. Faustinos mistinius Gailestingojo Jėzaus regėjimus. Tačiau neilgai trukus, saugantis agresyviai antikatalikiškos sovietinės okupacijos Lietuvoje, šį paveikslą reikėjo paslėpti. Galiausiai dvi nuolankios vienuolės įvykdė „neįmanomą misiją“ ir rizikuodamos pargabeno paveikslą iš Baltarusijos atgal į Vilnių. Po 75 klajonės metų, 2005 m. paveikslas pagaliau rado namus gražioje Vilniaus šventovėje, kaip ir norėjo šv. Faustina bei pal. Michał Sopoćko.

Pačiu laiku pasirodžiusiame dokumentiniame filme apie pirmąjį Dievo gailestingumo paveikslą liudininkai ir tyrėjai pasakoja paslaptingą jo išlikimo istoriją. Apie paveikslą ir dvasingumo, grožio bei meno santykį taip pat kalba kardinolas Christoph Schönborn (Austrija), kardinolas Stanisław Dziwisz (Lenkija), kardinolas Audrys Juozas Bačkis (Lietuva), arkivyskupas Gintaras Grušas (Lietuva), taip pat vyskupas Robert Barron (JAV), Jono Pauliaus II biografas George Weigel (JAV), komikas Jim Gaffigan (JAV, „The Jim Gaffigan Show“), Ruandos genocidą išgyvenusi bei atsiminimų knygą parašiusi Immaculée Ilibagiza, Grammy apdovanojimus pelnęs aktorius bei džiazo muzikantas Harry Connig, Jr ir kiti.

 

Apie filmą:

Sukurta JAV, Lietuva

Platintojas Vilniaus arkivyskupija

Scenarijaus autorius ir režisierius Daniel diSilva (JAV)

Prodiuseris Springtime Productions (JAV)

Trukmė 2 val.

Kalba – lietuvių, anglų, lenkų (su lietuviškais titrais)

Kino teatruose nuo 2016 02 21

 

Daugiau informacijos:

Toma Bružaitė, el. p. gailestingumo.paveikslas@gmail.com, mob. +370 686 98358

www.divinemercyfilm.com