200-125dumps 100-105dumps 210-260dumps 300-115dumps 200-105dumps 300-101dumps 200-310dumps 210-060dumps 200-355dumps 640-911dumps 300-075dumps 300-208dumps 300-070dumps 300-360dumps 642-998dumps QV_DEVELOPER_01dumps 400-101dumps 210-451dumps 700-501dumps 400-051dumps 117-201exam

Šeimų klubas „Darna“ Vilniuje kviečia naujus narius

2015 lapkričio 30 18:00

Vilniaus Pal. J. Matulaičio šeimų klubas „Darna“ skelbia naujų narių priėmimą iki 2015 m. gruodžio 1 d.

          Šeimų klubas „Darna“ – tai trejus metus vieną kartą per mėnesį vykstantys teminiai šeimų susitikimai pagal prancūzų psichoterapeuto ir kunigo D. Sonet programą.

Jų metu mokomės geriau suprasti save, savo sutuoktinį ir vaikus, ieškome, kaip AŠ ir Tu galėtume tapti MES, ieškome naujų dialogo tarp sutuoktinių būdų, mokomės priimti vienas kito skirtingumus ir dėkoti už tai. Mokomės gyventi Tiesoje, siekiame tikro artumo, tikros bendrystės, tikro pasitikėjimo ir Meilės. Meilės, kuri dovanoja mums gyvybingumą ir džiaugsmą BŪTI.

         Daugiau informacijos apie tai rasite:

www.matulaiciospc.org.: paslaugos ir pasiūlymai, programos.

 

     Užsirašyti į šeimų klubą galima, paskambinus tel.: (85) 2 461 772, 8 670 97 113 arba el. paštu nijolekuk@gmail.com


   Šeimų klubas „Darna“ įsikūrė 1998 m. Ir ši naujoji šeimų grupė bus penktoji. Šioje saviugdos programoje pabuvojo 113 šeimų. Daug sutuoktinių porų, baigę programą, patys tapdavo vadovais, suvokę, kokią didelę naudą ši programa davė jų šeimai, arba tapdavo įvairių pilietinių iniciatyvų, kaip antai Krizinio nėštumo centro, įkūrėjais.

Programos pirmieji metai skirti sutuoktinių poros gyvenimui, antrieji – vaikų ugdymui, o tretieji – šeimos misijai visuomenėje.

Keletas atsiliepimų apie šią programą:

„Šeimų klubas – tai tarsi oazė dykumoje, kur galim pasisemti išminties ir gėrio. Šių susitikimų dėka šeimoje pradėjom kalbėtis atviriau. Kartu pragyvenus 25 metus, tik dabar supratome, kad daug dalykų buvo galima spręsti paprasčiau ir lengviau, jei būtume išgirdę tai bent prieš 15 metų. Gera būti būryje žmonių, kuriems šeima yra vertybė. Ši programa – tarsi sutuoktinių abėcėlė, kurią kiekviena pora turėtų išmokti“.

     „Atėjau į klubą žmonos prašomas. Buvau nusiteikęs gana skeptiškai. Tačiau jau po pirmojo susitikimo susidariau nuomonę, kad visa tai – labai rimta ir, galbūt, netgi tai, ko man labiausiai trūko. Nustebino šilti, žmogiški santykiai, atviras bendravimas, kurio nevaržo prekiniai-piniginiai ryšiai. Pajutau, kad grupė pradėjo mane gydyti: tokioje atmosferoje tiesiog savaime nukrenta visos kaukės, gali pamatyti save iš šalies, įsigilinti į savo ir savo šeimos problemas, nes atitrūksti nuo kasdienės rutinos. Nuostabi patirtis, kurios anksčiau neturėjau. Labai sąmoningai suvokiau, kad iš šeimų, kuriose yra normalūs tarpusavio santykiai, galėtumėme kurti sveiką visuomenę, turėdami sergančias, įskilusias ir trūkinėjančias šeimas – būsime patys neįgalūs ir gyvensime negaluojančioje visuomenėje“.

       „Į šeimų klubą atėjau todėl, kad buvo daug problemų šeimoje, ypač su 3 vaikais, kurie buvo paaugliai. Vyras į šias problemas stengėsi nesigilinti. Be to norėjosi su kažkuo artimiau pabendrauti, nes esu pakankamai uždara. Labai greitai pajutau, kad kitų šeimų pasisakymai, jų patirtis man davė atsakymus į mane kamavusius klausimus. Kartais pamatydavau, kad tai situacijai, kuri daugybę kartų apmąstyta, yra dar kitokių sprendimų. Buvau nustebinta, kad vyrui, kuris namuose buvo tylenis, tapo irgi lengva atsiverti. Pasidarėme artimesni vienas kitam, pagerėjo santykiai su vaikais. Klubo draugai pastebi, kad aš labai pasikeičiau, tapau laisvesnė, labiau bendraujanti.“

„Į šeimų klubą atėjau, kai šeimoje stojo tyla. Aš myliu žmoną, ji, žinau, myli mane, bet nustojome kalbėti. Supratau, jei toliau taip tęsis, išsiskirsime. O mes to nenorim. Šeimų klubas – tai šeimos gyvenimo studijos, paremtos krikščioniškos gyvensenos filosofija. Tai – gera, tvirta atsvara kasdieniam melui ir neteisybei. Čia patiriu daug meilės ir supratimo bei palaikymo. Šios studijos verčia mus tobulėti, o tai turi duoti vaisių ne tik mūsų vaikams, bet ir šaliai. Manau, kad privalu šias studijas plėsti“.

„Buvimas klube labai atliepia mano poreikius: stabilumo, saugumo, priklausymo. Pamačiau, kokių gražių yra šeimų, kurios anksčiau man atrodė kaip mitas. Kai atėjau į klubą, santuokoje buvome pragyvenę tik 2 metus. Šeimų klubas padėjo pereiti mums krizes. Stipriausias įspūdis – susiklausymas ir didelio artimumo išgyvenimas“.

Vilniaus arkivyskupijos kurija, Šventaragio 4, Vilnius, Lietuva

curia@vilnensis.lt, www.vilnensis.lt