Paskaita apie brolius kapucinus Bernardinuose

2015 lapkričio 29 12:00 - 2015 lapkričio 29 14:00

PASKAITA APIE KAPUCINUS

lapkričio 29 d. 12 val. kviečiame į III-ąją paskaitų ciklo „Dievo ženklai žemėje“ paskaitą apie Lietuvos kapucinus Viniaus Bernardinų bendruomenės centre. Tai dalis nuo rugsėjo mėnesio Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bendruomenės centre prasidėjusio II-ojo paskaitų ciklo „Dievo ženklai žemėje“.

Pranešėjas kun. br. Vincentas Tamošauskas OFM Cap iš Mažesniųjų brolių kapucinų ordino.

Ordo Fratrum Minorum Capucinorum (OFM Cap) lietuviškai Mažesniųjų brolių kapucinų ordinas yra Romos Katalikų Bažnyčios vyrų vienuolija, gyvenanti pagal šv. Pranciškaus Regulą ir Testamentą bei savo Konstituciją.

Kapucinų vienuolija atsirado, siekiant pranciškonų dvasinio atsinaujinimo. Brolis Matas iš Bascio, trokšdamas grįžti prie autentiško pranciškoniško gyvenimo, apleido savo konventą ir įsikūrė nuošalioje vietoje, prisiimdamas neturtingą ir kontempliatyvų gyvenimą. Juo pasekė dalis kitų brolių. Pasisiuvo paprastesnio sukirpimo abitą, kokį nešiojo šv. Pranciškus, su ilgu, smailiu kapišonu, itališkai vadinamu kapuce. Nuo šio žodžio ir kilo kapucinų pavadinimas.

Į Lietuvą kapucinai atvyko tik XX amžiaus pradžioje. Šiuo metu Lietuvos kapucinai priklauso Krokuvos provincijai ir turi vienintelį vienuolyną Šančiuose, Kaune. Neabejotinai žymiausias Lietuvos kapucinas buvo tėvas Stanislovas.

Žymės: Parapijoje, Vyskupijoje.

Vilniaus arkivyskupijos kurija, Šventaragio 4, Vilnius, Lietuva

curia@vilnensis.lt, www.vilnensis.lt