Kultūros nakties renginiai Vilniaus bažnyčiose

2019 birželio 14 18:00 - 2019 birželio 15 2:00

Naktį iš birželio 14 į 15 d. nuo 18 val. iki 2 val. nakties skirtingose Vilniaus erdvėse vyks vienos nakties festivalis „Kultūros naktis 2019“. Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami. Visą programą galima rasti www.kulturosnaktis.lt, o mes kviečiame apsilankyti renginiuose Vilniaus bažnyčiose:


EKSKURSIJA „PAŽINK VILNIAUS ARKIKATEDRĄ“

19:00–20:00 | VILNIAUS ARKIKATEDRA, ŠVENTARAGIO G.

Kviečiame į pažintinę ekskursiją – „Pažink Vilniaus Arkikatedrą“. Ekskursijos metu jums papasakosime katedros istorijos įdomybes, parodysime kultūrinį paveldą, išduosime, kokias paslaptis slepia katedros koplyčios.

Reikalinga registracija.

DAUGIAU informacijos


VOX ORGANI CATHEDRALIS: GROJA KATEDROS VARGONINKAI

20:00–22:00 | VILNIAUS ARKIKATEDRA BAZILIKA, ŠVENTARAGIO G.

Programoje muzikos garsais bus keliaujama nuo viduramžių iki šių dienų. Visi keturi katedros vargonininkai, Nacionalinės vargonininkų asociacijos nariai: Bernardas Vasiliauskas, Vida Prekerytė, Gražina Jonušienė ir Agnė Petruškevičiūtė – buriasi šventiniam koncertui. Jo programoje – populiariausi J.S. Bacho, W.A.Mozarto, E. Elgaro, Ch. Tournemire’o kūriniai, neaplenkiant ir lietuvių vargonų mokyklos patriarcho Juozo Naujalio, kurio 150-ąsias gimimo metines šiemet minime, kūrybos. Tarp vargoninių kūrinių organiškai įsiterps Vilniaus arkikatedros bazilikos grigališkojo choro “Schola Gregoriana Vilnensis” atliekamos giesmės: grigalistų kolektyvas šiemet taip pat švenčia savo 30-ies kūrybos metų sukaktį.

DAUGIAU informacijos


RAMINTOJA VIS DAR BUNDA

18:00–00:00 | VILNIAUS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS RAMINTOJOS BAŽNYČIA, SAVIČIAUS G. 13

Ramintojos bažnyčia – vieta, kuri net ir tikram vilniečiui gali tapti nauja, nelankyta aplinka. Ilgą laiką buvusi apleista bažnyčia „Kultūros nakties“ metu atveria duris ir kviečia į mažai kam matytą ir kiek paslaptingą bažnyčios aplinką. Ramintojos bažnyčia atgimsta naujai ir atsiveria lankytojui visai kitokiu, neįprastu veidu. Bažnyčioje darniai bei harmoningai pinasi tikėjimas, menas bei inovatyvumas – įvairūs renginiai, diskusijos bei meninės instaliacijos ar parodos kviečia bažnyčioje apsilankyti ne tik tikinčiuosius ar besimeldžiančius lankytojus, bet ir visus vilniečius bei miesto svečius.

Programa:
18:00–19:00 „Pučiamųjų Spindesys“
18:00–02:00 Evelina Dapkutė „Išpažintis“
18:00–02:00 Švc. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios skaitykla
19:00–02:00 „Gyvoji biblioteka“
19:00–02:00 Naktinės ikonų dirbtuves
19:30–21:30 Teatrinis vyksmas „Šekspyro Sonetų išmintis“ pagal V. Šekspyro sonetus | Užupio dramos teatras
21:00–02:00 Šlovinimas ir Adoracija koplyčioje (giesmės ir malda). Organizuota maldos grupė

DAUGIAU informacijos


Į TAVO RANKAS ATIDUODU: GEDULO IR VILTIES DIENAI SKIRTAS J. S. BACHO ARIJŲ KONCERTAS IR FOTOGRAFIJOS IŠ SIBIRO TREMTIES VETŲ

22:00–23:00 | ŠV. IGNOTO BAŽNYČIA, ŠV. IGNOTO G. 6

Baroko dainininkė Renata Dubinskaitė ir vargonininkas Vilimas Norkūnas parengė gražiausių Johanno Sebastiano Bacho arijų koncertą, skirtą Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Genialioje J. S. Bacho kūryboje, kuri yra muzikinis monumentas tikėjimui, skamba ir giliausias žmonijos skausmas, ir galinga viltis, kylanti iš Dievo meilės. Koncertą Šv. Ignoto bažnyčioje lydės vaizdo projekcijoje rodomi fotografo Ričardo Grigo ekspedicijų metu surinkti šiuolaikiniai kadrai iš Sibiro tremties vietų. Dauguma fotografijų bus rodomos pirmą kartą.

DAUGIAU informacijos


PRIE ŠALTINIŲ

22:00–23:00 | VILNIAUS ŠVČ. TREJYBĖS GRAIKŲ APEIGŲ KATALIKŲ BAŽNYČIA, AUŠROS VARTŲ G. 7A

Merginų vokalinis ansamblis In Campo Aperto ir Gailestingumo šventovės ansamblis klausytojus supažindins su grigališkojo choralo ir Viduramžių polifonijos giesmėmis bei unikaliomis, aranžuotomis lietuvių liaudies giesmių interpretacijomis.

DAUGIAU informacijos


VAKARAS BERNARDINUOSE

21:00–23:00 | VILNIAUS BERNARDINŲ PARAPIJA, MAIRONIO G. 10

Valandos trukmės ekskursija, kurioje pamatysite mums visiems brangaus Vilniaus mažytę, bet giliai turtingą dalelę – Bernardinų bažnyčią bei vienuolyną kitaip – iš vidaus. Pavaikščiosite senais XV a. vienuolyno koridoriais, gynybiniais bokšteliais, senais sraigtiniais laiptais pakilsite į bažnyčios palėpę. O ten išvysite, drįstame pasakyti, patį gražiausią Vilniaus senamiesčio bažnyčių bokštų bei stogelių panoramą. Maloniai kviečiame apsilankyti!

DAUGIAU informacijos


VERSMĖ

21:00–23:00 | DIEVO GAILESTINGUMO ŠVENTOVĖ, DOMINIKONŲ G. 12

Vienoje seniausių Vilniaus miesto gatvių stūkso nedidelė XV a. gotikinė šventovė. Ši šventovė traukia piligrimus iš viso pasaulio pasižiūrėti ir pasimelsti prie žymiojo Gailestingojo Jėzaus paveikslo orginalo, nutapyto 1934 m. Vilniuje, pagal vienuolės ses. Faustinos Kovalskos regėjimus.

Dievo Gailestingumo šventovėje iki 23 val. šlovinimo maldą ves bendruomenė „Naujas Kraujas“. Šventovė bus atvira visą parą.

DAUGIAU informacijos


MALDA SNIEGYNUOSE

22:00–23:00 | VILNIAUS EVANGELIKŲ LIUTERONŲ BAŽNYČIA, VOKIEČIŲ G. 20

Liuteronai – viena labiausiai nuo karo ir sovietinių represijų nukentėjusių konfesijų: didžioji dalis buvo priversta palikti Lietuvą dėl savo vokiškos kilmės, likusioji – patyrė tremties, įkalinimo ir persekiojimų baisumus. Tremtyje skambėjusią vilties maldą prisiminsime suliedami ADOREMUS atliekamas tradicines liuteronų giesmes su laisvomis, dėmesį prikaustančiomis džiazo muzikos improvizacijomis. ADOREMUS – 13-os metų muzikinę veiklą skaičiuojantis mišrus sakralinės vokalinės muzikos ansamblis.

DAUGIAU informacijos


DOKUMENTINIS SPEKTAKLIS „CHARONAS“

22:00–23:00 | White Box‘as | | BŪSIMO LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOS STUDIJŲ MIESTELIO SKLYPAS OLANDŲ G. / LMTA KŪRYBOS SLĖNIS / BUVUSIO KARO MUZIEJAUS TERITORIJA

Dokumentinis spektaklis „Charonas“ paremtas hospiso (paliatyviosios slaugos ligoninės) darbuotojų, savanorių ir pacientų pasakojimais.

DAUGIAU informacijos


Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai skelbiami www.kulturosnaktis.lt

Vilniaus arkivyskupijos kurija, Šventaragio 4, Vilnius, Lietuva

curia@vilnensis.lt, www.vilnensis.lt