200-125dumps 100-105dumps 210-260dumps 300-115dumps 200-105dumps 300-101dumps 200-310dumps 210-060dumps 200-355dumps 640-911dumps 300-075dumps 300-208dumps 300-070dumps 300-360dumps 642-998dumps QV_DEVELOPER_01dumps 400-101dumps 210-451dumps 700-501dumps 400-051dumps 117-201exam

Kultūros nakties renginiai Vilniaus bažnyčiose

2018 birželio 15 18:00 - 2018 birželio 16 1:00

Naktį iš birželio 15 į 16 d. nuo 18 val. iki 2 val. nakties vėl kvies vienos nakties festivalis „Kultūros naktis 2018“. Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami. Visą programą galite rasti www.kulturosnaktis.lt, o mes kviečiame nepraleisti renginių Vilniaus bažnyčiose:

PO BAŽNYČIOS SKLIAUTAIS

18:00-01:00 | VILNIAUS ŠVČ. TREJYBĖS GRAIKŲ APEIGŲ KATALIKŲ BAŽNYČIA, AUŠROS VARTŲ G. 7A  

Europos kultūros paveldo metų proga bazilijonų vienuoliai kviečia į susitikimą, kuriame pasidalins savo gyvenimu po bažnyčios skliautais.

Ekskursijų po vienuolyną metu susipažinsite su vienuolių gyvenimu. Ekskursijas ves gidas Raimundas Šakalys, ekskursijų trukmė apie 45 min. 3 ekskursijoms į Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų bažnyčią reikėtų registruotis el. paštu josafatosbm@gmail.com. Ekskursijos vyks 18 val., 19 val. ir 20 val.

Nuo 21:00 val. Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų bažnyčioje skambės Galicijos kamerinis choras „Jevšanas“ (Ukraina). Kolektyvo repertuare – sakralinė muzika, pasaulio ir Ukrainos kompozitorių kūriniai chorui bei šiuolaikinių kompozitorių kūriniai.

22:00 val. merginų vokaliniai ansambliai „Campo Aperto“ ir Šv. kankinės Paraskevės ortodoksų bažnyčios vokalinis ansamblis klausytojus supažindins su Rytų ir Vakarų Bažnyčių sakraline muzika – bizantiškomis ir kitoms ortodoksų giesmėmis bei grigališkuoju choralu.

23:00 val. Vakarą užbaigs Duo Barocco (mecosopranai Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė). Savo programoje kartu su vargoninike Virginija Survilaite pristatys prancūzų baroko kompozitoriaus Francois Couperino „Sutemų skaitiniai“ (Lecons de tenebres, 1714) – tai Didžiosios savaitės Sutemų liturgijai skirtas kūrinys dviems sopranams.

Nuo 18.00 val. Vilniaus Švč. Trejybės bažnyčios ir Bazilijonų vienuolyno ansamblio architektūrinį išskirtinumą pabrėš interaktyvi šviesų instaliacija.

DAUGIAU informacijos


RAMINTOJA BUNDA

18:00-00:00 | VILNIAUS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS RAMINTOJOS BAŽNYČIA, SAVIČIAUS G. 13  

Istorinėse erdvėse vyks tikra kultūrinė šventė. Festivalio dalyviai bus kviečiami apsilankyti projekte „Ramintoja bunda“, kuris apjungs net 5 kultūrinius pasirodymus.

Vienas jų – Jungtinis Šiaurės ir Baltijos šalių menininkų projektas „Šiaurės maršrutais” – kvies „Kultūros nakties“ lankytojus į sensorinę kelionę, tyrinėjančią žmogaus ir gamtos ryšį per šviesą, kvapus, kinetines skulptūras bei audiovizualinius kūrinius.

Nagrinėti prekės ženklų fenomeną kvies Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojų ir studentų projektas „Prekės ženklų kapinės“, kuris pristatys įvietintą meno ir dizaino eksperimentinę laboratoriją – instaliaciją.

VTDK studentai ir dėstytojai Šv. Mergelės Marijos Ramintojos lankytojus kvies į Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skiriamą interaktyvų projektą „Paliesk sutartinę“. Šio projekto idėja – suteikti galimybę „atlikti“ liaudies dainas net tiems, kurie galbūt nemoka ar nemėgsta dainuoti, jaunus žmones skatinti atsikratyti stereotipų ir pajausti sutartinės grožį.

Bažnyčioje skambės ir dar vienas projektas, skirtas Lietuvos šimtmečiui – „Pergalės ir padėkos psalmės“. Jo metu kultūros „naktinėtojai“ turės galimybę išgirsti Vilniaus arkikatedros bazilikos choro „Schola Gregoriana Vilnensis“ giesmes. Skambės psalmės, bylojančios apie tai, kaip Dievu pasitikinti tauta sulaukia laisvės ir dėkoja už pergalę.

Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje apsilankiusieji taip pat galės pamatyti ir dalį grafikės Evelinos Paukštytės dar niekur neeksponuotų darbų.

DAUGIAU informacijos


EKSKURSIJOS PO BERNARDINŲ ANSAMBLĮ

19:00-22:00 | VILNIAUS ŠV. PRANCIŠKAUS ASYŽIEČIO (BERNARDINŲ) BAŽNYČIA, MAIRONIO G. 10  

Apsilankymas vieninteliame Vilniaus senamiestyje geriausiai išlikusiame gotikos kampelyje – Bernardinų ansamblyje – tikimės, paliks neišdildomą prisiminimą. Ekskursijos metu ne tik sužinosite nuo XV a. vid. prasidėjusią Bernardinų istoriją, bet ir turėsite progą išvysti atnaujintas senojo ansamblio erdves bei pajusti iki dabar išlikusią tų laikų dvasią. Pavaikščiosite senojo vienuolyno koridoriais, nusileisite į bažnyčios požemius ir gynybinių bokštelių sraigtiniais laiptais pakilsite į palėpę. O ten išvysite, drįstame sakyti, įspūdingiausią Vilniaus senamiesčio bažnyčių bokštų ir stogelių panoramą!

Registracija į 19.30 val. ekskursiją; Registracija į 21.00 val. ekskursiją

DAUGIAU informacijos


3 CHORALINĖS EPOCHOS

20:00-21:00 | VU ŠV. JONŲ BAŽNYČIA, ŠV. JONO G. 12

Kultūros naktyje kviečiame išgirsti sakralinės muzikos istorinės raidos – trijų solidžių muzikinių epochų kaitą!

Koncerte skambės grigališkojo choralo, daugiabalsio polifoninio giedojimo ir vargonų improvizacijos ta pačia tema.

Vakarų muzikos istorijos raidoje per 1500 metų keitėsi sakralinės muzikos atlikimo stiliai ir jų išraiška. Tačiau sakralinė muzika stengėsi išsaugoti jos šerdį – perteikiamos minties ir žodžio dvasią, o vargonų improvizacijos buvo tarsi mistinės muzikinės poemos.

Dalyvauja: VU grigališkojo giedojimo mokykla Schola Cantorum Vilnensis ir kamerinis choras „Aidija“, – dirigentas R. Gražinis, vargonininkas dr. V. Pinkevičius.

DAUGIAU informacijos


SKAMBANČIOS VARPŲ ISTORIJOS

20:00-21:00 | ŠV. APAŠTALŲ PILYPO IR JOKŪBO BAŽNYČIA, VASARIO 16-OSIOS G. 10  

Vilniaus „Kultūros nakties“ dalyvius 20 val. suklusti pakvies Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas. „Skambančias varpų istorijas“ pasakos atlikėjas iš Nyderlandų – Christiaan Winter. Ir tikrai neatsitiktinai – juk Nyderlandai yra šio ypatingo instrumento gimtinė. Šiuo metu ten yra virš 200 karilionų, kuriais atliekamas „skambančias istorijas“ gyventojai girdi kiekvieną savaitę. Prakalbinti Vilniaus karilioną šiuos atlikėjus pakvietėme bendradarbiaudami su Nyderlandų karalystės ambasada bei Pažaislio muzikos festivaliu.

Vilniuje vyksiančiame koncerte skambės įvairios istorijos – vienos bus visai negirdėtos, o kitos tikrai klausytojams pažįstamos, vienos iš renesanso bei baroko laikų, o kitos šiuo metu kuriančių autorių. Pirmą kartą Lietuvoje skambės ir keletas Nyderlandų kompozitorių kūrinių.

Taigi, išgirdę varpus sustokite ir valandėlę sukluskite – jie papasakos Jums „skambančią istoriją“…

DAUGIAU informacijos


PASAULIS LIETUVOJE: BENDRYSTĖS AMŽIUS

21:00-22:00 | VILNIAUS EV. LIUTERONŲ BAŽNYČIA, VOKIEČIŲ G. 20  

Valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Lietuvos tautinių ir religinių bendruomenių kultūrinei ir ekumeninei bendrystei skirtas koncertas. Tik bendrystėje esame stiprūs ir laisvi. Vilniaus ev. liuteronų bažnyčios ansamblis „Adoremus“ ir „Draugiški projektai“ drauge su muzikiniais svečiais atliks ištisus amžius Lietuvoje gyvenančių lenkų, žydų, rusų, latvių ir vokiečių bendruomenių sakralinę muziką ir kūrinius.

DAUGIAU informacijos


 

 

Žymės: Vyskupijoje.

Vilniaus arkivyskupijos kurija, Šventaragio 4, Vilnius, Lietuva

curia@vilnensis.lt, www.vilnensis.lt